Świt Cup 2016

W pierwszej edycji turnieju Świt Cup zmierzyło się ze sobą osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W turnieju mieliśmy przyjemność gościć takie zespoły jak Orbita Bukowno, AP Kmita Zabierzów czy Prądniczanka Kraków. Każdy z zespołów wystawił do gry dwie drużyny i tak do grupy pierwszej trafiły: Kmita A,Świt B,Orbita A oraz Prądniczanka B. Grupa druga to:Kmita B,Świt A,Orbita B, Prądniczanka A.

Już pierwsze mecze pokazały że drużyny Orbita A oraz Prądniczanka A będą walczyć o pierwsze miejsce, gdyż gołym okiem widać było,że to doświadczone zespoły o dużych umiejętnościach.O walkę o podium włączył się jeszcze Kmita A za sprawą doskonałej postawy bramkarza Piotra Krawczyka oraz Filipa Węgla, którzy napędzali drużynę Kmity w każdym meczu.

W pierwszym półfinale spotkały się Orbita A oraz Świt A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla Orbity. Świt walczył jak równy z równym lecz zabrakło szczęścia pod bramką przeciwnika i koncentracji w obronie. Orbita w finale.

Drugi półfinał to Prądniczanka A oraz Kmita A. Wynik 4-0 mówi w zasadzie wszystko o tym meczu. Prądniczanka nie miała atutów by zagrozić Kmicie. Koncertowy mecz Węgla, który zdobył dwa gole oraz czyste konto bramkarza Piotrka Krawczyka pozwoliły Kmicie spokojnie czekać na mecz finałowy z Orbitą A.

W finale typowe "szachy" w wykonaniu obu zespołów ze wskazaniem na Orbitę, gdyż dwa bardzo groźne strzały wybronił Krawczyk. W regulaminowym czasie gry mamy 0-0. W serii rzutów karnych lepszy okazał się Kmita. Serię rzutów karnych rozpoczęła Orbita strzałem niecelnym, na który Kmita odpowiedział golem. Druga seria to znakomita obrona Krawczyka i gol Kmity. Finał 2-0 dla Kmity.

Najlepszym strzelcem turnieju Świt Cup został Konrad Kruczek z Orbity Bukowno, który zdobył osiem goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Filip Węgiel z Kmity, który był motorem napędowym Kmity i zdobywał cenne bramki. Najlepszym bramkarzem został Piotr Krawczyk z Kmity, który w całym turnieju puścił tylko daw gole!!!!!

W zakończonym turnieju Świt Cup tabela końcowa wygląda tak:

1 miejsce AP Kmita Zabierzów A

2 miejsce AP Orbita Bukowno A

3 miejsce GKS Świt Krzeszowice A

4 miejsce Prądniczanka Kraków A

5 miejsce AP Kmita Zabierzów B

6 miejsce Prądniczanka Kraków  B

7 miejsce Orbita Bukowno B

8 miejsce GKS Świt Krzeszowice B.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za zdobyte miejsce, najlepsze trzy zespoły otrzymały okazałe puchary oraz medale za zdobyte miejsca, ponadto zwycięzca turnieju otrzymał piłkę meczową Adidas Conext15 Ekstraklasa.

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju. Już dzisiaj zapraszamy na drugą edycję turnieju Świt Cup w przyszłym roku!!!